slider

slider slider slider

Turisticky atraktivní lokalitou není v Olomouci jen centrum města

Ať jste domácí, nebo místní, odvažte se "Do přírody ve městě" a poznejte, jaké přírodní a historické památky a zajímavá místa máme doslova za humny.

Nejen na Svatém Kopečku. Přírodu v těsném sousedství města najdete na všech okrajích Olomouce.

A právě v okrajových částech našeho města vedou naše vycházkové trasy. Pojďte je objevit - sami, nebo organizovaně s námi.

Slibujeme vám zážitky stejně pestré jako je pohled na Olomouc z výšky

Pojďte poznat naše město z jiné stránky, než jaká se nabízí běžným turistům. Olomouc - to nejsou jen kašny, kostely, paláce a kamenná dlažba.

Aktuality

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

Novinky

 • Fotky ze zimní vycházky okolo Chomoutova

  29.12.2016

  15540882_1314965475242418_1887089270678933032_o V sobotu 17. prosince jsme vyrazili na letošní poslední akci v rámci projektu Do přírody ve městě, vycházku z Chomoutova k Hromovu dubu, v jehož stínu hrdě roste 4,5letý doubek zasazený zde skupinou olomouckých Přátel přírody. 

  Odtud jsme pokračovali podél potoka Oskava k Chomoutovskému jezeru. Po jeho břehu jsme došli zpět do vesnice, kde jsme zapadli do Pivovaru Chomout na jídlo a dobré pití. Tak - a starý rok už může v klidu skončit!

  Na fotky se mrkněte sem.

 • Neshánějte letenky ani lodní lístky. Do Nového Světa dojdete zakrátko pěšky

  15.5.2016

  Novysvet_009 Květnovou vycházkou jsme pokračovali v seznamování se s trasami projektu Do přírody ve městě. V úterý 10. května jsme se vydali od Šantovky podél místních vodních toků do olomoucké městské části Nový Svět.

  Než jsme si prohlédli její památky, pokochali jsme se přírodou kolem řeky Moravy, a pak na Novém Světě si kdo chtěl, opekl něco dobrého na zub v hospůdce Na Hřišti, kde nám dali k dispozici ohniště. 

  Průvodkyní nám byla Marcela Dosedělová, která tuto trasu pro projekt zpracovala.

  Trasa vycházky, na kterou se můžete vydat i vy sami. My jsme ji tentokrát ale šli v protisměru. Fotky z vycházky najdete tady...

« Novější | Starší »

Trasy projektu "Do přírody ve městě" byly zpracovány a uvedeny v život v roce 2014 díky finanční a věcné podpoře statutárního města Olomouce a Dopravního podniku města Olomouce, a. s.