Zimní anketa sezóny 2021: Hledáme nejkrásnější zimní trasu

Dsc01006 Až do konce března 2021 můžete hlasovat v naší anketě a vybrat z tras "Do přírody ve městě" tu, která vám v zimě přijde nejkrásnější. Prvního dubna zkontrolujeme stavy a vyhlásíme nejkrásnější zimní trasu letošní sezóny. Autor trasy obdrží jako ocenění a pochvalu štangli (česky tyčku) turistického salámu.

A jakmile to vládní koronavirová omezení dovolí, zorganizujeme na této trase veřejnou procházku s průvodcem.

Tak do toho, každý hlas se počítá!

Která z tras Do přírody ve městě je podle vás v zimě nejkrásnější?

error V této anketě jste již hlasoval(a).
 1. Bělidla: Podél Bystřičky za město a zpět 8
 2. Bukovany: Za výhledy na Olomouc 3
 3. Černovír: Cesta za léčivou vodou 4
 4. Holice: Přes Holický les do Ameriky 4
 5. Lošov: Za hvězdným a zlatým prachem 5
 6. Nemilany: Výprava za olomouckým Golemem 10
 7. Neředín: Za tajemstvími neředínského kopce 4
 8. Nová Ulice: Vycházka za historií mezi paneláky 2
 9. Nové Sady: Objevitelská výprava plná vody 4
 10. Olomouc-střed: Zelený kruh parků 1 1
 11. Olomouc-střed: Zelený kruh parků 2 1
 12. Řepčín: Kolem jezer do ptačího ráje 10
 13. Skrbeň: Z hanácké vsi do chrámu přírody 3
 14. Svatý Kopeček: Výlet na olomoucké hory 4
 15. Městem podél řeky Moravy 6
 16. Výlet po olomouckých fortech 2

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

Novinky

 • Zimní anketa sezóny 2021: Hledáme nejkrásnější zimní trasu

  7.2.2021

  Až do konce března 2021 můžete hlasovat v naší anketě a vybrat z tras "Do přírody ve městě" tu, která vám v zimě přijde nejkrásnější. Prvního dubna zkontrolujeme stavy a vyhlásíme nejkrásnější zimní trasu letošní sezóny. Autor trasy obdrží jako ocenění a pochvalu štangli (česky tyčku) turistického salámu. A jakmile to vládní koronavirová omezení dovolí, zorganizujeme na této trase veřejnou procházku s průvodcem.

  Tak do toho, každý hlas se počítá! Hlasovat můžete zde.

 • Na jarní prázdniny nemusíte vyrážet nikam daleko. Dají se aktivně a zábavně prožít i v Olomouci

  2.2.2021

  JAK PROŽÍT JARNÍ PRÁZDNINY V OLOMOUCI? Jednou z možností je poznávání přírody, města a okolí. Vybrat si můžete ze šestnácti vyzkoušených a dobře popsaných tras. Nová brožura nazvaná Do přírody ve městě je k dostání v Informačním centru, nebo na www.prirodavemeste.cz. Láká na vycházky za přírodou olomouckých čtvrtí. Kam jít? I v Olomouci se můžete dostat „do hor“. Třeba při procházce na Svatý Kopeček. Procházkový okruh kolem historického jádra vede Bezručovými sady a sady Přemyslovců. Nad hradbami, které tyto parky ohraničují, jsou vidět historické církevní, vojenské i vysokoškolské budovy. Ale můžete se vydat i na lošovskou hvězdárnu nebo za olomouckým Golemem, což je vlastně svatý Kryštof.

  „Každá trasa je popsána na čtyřstránkové kartě, text doplňují ilustrační fotografie míst, kterými trasa prochází, a zajímavosti z historie městských částí. Brožuru zpracovali lidé ze spolku Přátelé přírody, z místní skupiny Malá liška. K dostání je zdarma,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská. Projekt získal i mezinárodní ocenění Naturefriends Innovative Award. Projekt Do přírody ve městě je vhodný pro zájemce o nenáročnou turistiku, aby se na vlastní oči a vlastním tempem mohli seznámit s podobou a historií olomouckých předměstí a s přírodou, která na ně navazuje. 

  Zdroj: Olomoucké listy 2/2021, online zde.

Starší »

Trasy projektu "Do přírody ve městě" byly zpracovány a uvedeny v život v roce 2014 díky práci dobrovolníků - členů a příznivců olomouckých Přátel přírody - a za finanční a věcné podpory statutárního města Olomouce a Dopravního podniku města Olomouce, a. s. Revize a aktualizace tras proběhla v roce 2019.

Mapové podklady byly použity z www.openstreetmap.org.