slider

slider slider slider slider slider slider

Turisticky atraktivní lokalitou není v Olomouci jen centrum města

Ať jste domácí, nebo místní, odvažte se "Do přírody ve městě" a poznejte, jaké přírodní a historické památky a zajímavá místa máme doslova za humny.

Na trasy Do přírody ve městě se nemusíte bát vyrazit s kočárkem

Většina tras je bezbariérová v celé délce, schůdná celoročně a vedená po zpevněných cestách. Na vycházku tak můžete vzít i vaše nejmenší.

Nejen na Svatém Kopečku. Přírodu v těsném sousedství města najdete na všech okrajích Olomouce.

A právě v okrajových částech našeho města vedou naše vycházkové trasy. Pojďte je objevit - sami, nebo organizovaně s námi.

Ve zdravém těle zdravý duch platí v každém věku

Chůze je nejzdravější a nejlevnější pohybová aktivita a lze se jí věnovat po celý život. Trasy Do přírody ve městě jsou dlouhé tak akorát, aby je ušel každý - a druhý den mohl vyrazit třeba na další. :-)

Slibujeme vám zážitky stejně pestré jako je pohled na Olomouc z výšky

Pojďte poznat naše město z jiné stránky, než jaká se nabízí běžným turistům. Olomouc - to nejsou jen kašny, kostely, paláce a kamenná dlažba.

Každá trasa má svůj letáček, všechny dohromady krásný "futrálek"

Sada tištěných letáků s popisy tras je pro všechny zájemce k dispozici v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice. V digitální podobě jsou zde na webu u jednotlivých tras.

Aktuality

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

Novinky

  • Na jarní prázdniny nemusíte vyrážet nikam daleko. Dají se aktivně a zábavně prožít i v Olomouci

    2.2.2021

    JAK PROŽÍT JARNÍ PRÁZDNINY V OLOMOUCI? Jednou z možností je poznávání přírody, města a okolí. Vybrat si můžete ze šestnácti vyzkoušených a dobře popsaných tras. Nová brožura nazvaná Do přírody ve městě je k dostání v Informačním centru, nebo na www.prirodavemeste.cz. Láká na vycházky za přírodou olomouckých čtvrtí. Kam jít? I v Olomouci se můžete dostat „do hor“. Třeba při procházce na Svatý Kopeček. Procházkový okruh kolem historického jádra vede Bezručovými sady a sady Přemyslovců. Nad hradbami, které tyto parky ohraničují, jsou vidět historické církevní, vojenské i vysokoškolské budovy. Ale můžete se vydat i na lošovskou hvězdárnu nebo za olomouckým Golemem, což je vlastně svatý Kryštof.

    „Každá trasa je popsána na čtyřstránkové kartě, text doplňují ilustrační fotografie míst, kterými trasa prochází, a zajímavosti z historie městských částí. Brožuru zpracovali lidé ze spolku Přátelé přírody, z místní skupiny Malá liška. K dostání je zdarma,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská. Projekt získal i mezinárodní ocenění Naturefriends Innovative Award. Projekt Do přírody ve městě je vhodný pro zájemce o nenáročnou turistiku, aby se na vlastní oči a vlastním tempem mohli seznámit s podobou a historií olomouckých předměstí a s přírodou, která na ně navazuje. 

    Zdroj: Olomoucké listy 2/2021, online zde.

  • Kamenný kříž i portál kaple jsou jako nové, tři čtvrtě milionu zamířilo do oprav olomouckých památek

    30.11.2020

    050-bezrucovy-sady Město pokračuje v péči o památky, do oprav a údržby v roce 2020 investovalo více než tři čtvrtě milionu korun. Týká se to jak klasických oprav, tak i odstraňování stop po řádění sprejerů.

    „O jedinečné kulturní dědictví, které v Olomouci máme, se staráme systematicky. I v letošním roce se nám přes omezený počet finančních prostředků podařilo zajistit opravu mnoha památek. Myslíme na menší sakrální objekty místního významu i důležité památky v centru města, které potřebují pravidelnou péči,“ objasnil majetkoprávní náměstek primátora Matouš Pelikán. Celý článek...

« Novější | Starší »

Banan-maly Trasy projektu "Do přírody ve městě" byly zpracovány a uvedeny v život v roce 2014 díky práci dobrovolníků - členů a příznivců olomouckých Přátel přírody - a za finanční a věcné podpory statutárního města Olomouce a Dopravního podniku města Olomouce, a. s. Revize a aktualizace tras proběhla v roce 2019. Mapové podklady byly použity z www.openstreetmap.org. Webhosting BANAN.cz.

Věnováno památce Ing. Jiřího Hambálka.