Mapa stránek

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

Novinky

 • Pozvánka: Předjarní vycházka na Nový Svět a Nové Sady

  24.2.2020

  Termín: Středa 18. března 2020      Sraz: 16.00 │ zastávka busu Šlechtitelů

  Na návštěvu k motýlům a pak kolem řeky za památkami a rybníky Nového Světa a Nových Sadů

  Ještě než oficiálně vypukne jaro, projdeme si jednu z tras našeho obnoveného projektu Do přírody ve městě. Začneme návštěvou unikátního motýlária v areálu Florcentra s 15 druhy tropických motýlů. Potom se vydáme přes Nový Svět a jeho památky podél toku Moravy na Nové Sady. Také zde si prohlédneme památky i přírodu kolem řeky a rybníky Kaprodrom a Hamrys. Trasu dlouhou kolem 6 km zakončíme u kapličky na novosadském sídlišti v blízkosti zastávek MHD.

  Provází Hanka Hulíková. Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 30 Kč.

 • Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc se znovu otevírají pro veřejnost

  28.1.2020

  Dsc0077 V sobotu 1. února se po provozní pauze opět otevírají brány Sbírkových skleníků olomouckého Výstaviště Flora. Návštěvníci se mohou těšit na překrásnou podívanou plnou citrusových plodů, květů, cizokrajných rostlin a exotických zvířat. K zajímavým ukázkám patří kvetoucí strelície královské, první sukulenty či plod ananasu. Subtropický skleník okouzlí svým nepřeberným množstvím plodících citrusů a jejich exotickou vůní. Pro děti je k vidění také kajman brýlový a bílý sumec.

  Od 1. února 2020 budou Sbírkové skleníky, které najdete poblíž hlavní aleje ve Smetanových sadech, otevřeny každý víkend.  

Starší »

Trasy projektu "Do přírody ve městě" byly zpracovány a uvedeny v život v roce 2014 díky práci dobrovolníků - členů a příznivců olomouckých Přátel přírody - a za finanční a věcné podpory statutárního města Olomouce a Dopravního podniku města Olomouce, a. s. Revize a aktualizace tras proběhla v roce 2019.

Mapové podklady byly použity z www.openstreetmap.org.